אצטדיון סמי עופר הוא אצטדיון הכדורגל העירוני החדש במבואות הדרומיים של חיפה. הוא נקרא על שם איש העסקים סמי עופר ז"ל שהרים תרומה לבנייתו. האצטדיון הוקם ביזום וניהול החברה הכלכלית לחיפה עבור עיריית חיפה. התכנון האדריכלי בוצע על ידי המשרד הבריטי KSS המתמחים בתכנון אצטדיוני כדורגל ובשיתוף משרד האדריכלים הישראלי מנספלד-קהת.

מיקום האצטדיון נמצא במורדות הדרומיים של חיפה בסמוך למת"ם-מרכז תעשיות מדע. מול האצטדיון נבנה פארק מדעי החיים. מיקומו האופטימאלי של המתחם מאפשר גישה נוחה לבאים מצפון וממרכז הארץ. בקרבתו נמצאים כביש החוף (כביש 2) וכביש חיפה-ת"א הישן (כביש 4), תחנות הרכבת חוף כרמל, תחנת האוטובוס מרכזית חוף כרמל, מערכת ההסעה של המטרונית והכניסה/יציאה למנהרות הכרמל.

האצטדיון הוא בן למעלה מ 30,000 מקומות ישיבה הוא אצטדיון הכדורגל המקורה (קירוי מלא) היחיד בארץ ומתוכנן לאירוח משחקים בינלאומיים בהתאם לדרישות UEFA (דרגה 4 שהיא הדרגה העליונה) ו-FIFA. האצטדיון עתיד לארח גם מופעי תרבות ובידור דהיינו : אמנים, תזמורות, אופרה, אירועים רבי משתתפים מכל סוג שהוא, בדגש על חוויית הצפייה שכמותה טרם נראתה בארץ.

מתחם האצטדיון - בחזית המערבית של האצטדיון ימוקמו שטחי מסחר, בילוי ובידור בהיקף של כ 20,0000 מ"ר וכן נבנתה כיכר רחבת ידיים שמאפשרת קיום מופעי רחוב ואירועים מרובי משתתפים. בקצה הצפון מערבי של הכיכר נחנך לא מזמן "פסל השלום העולמי" שעוצב ונתרם לעיר חיפה על ידי האומן הסיני בעל השם העולמי יאו יואן.

מבנה האצטדיון - האצטדיון מכיל שני אזורי יציעים כמקובל בעולם-היציע המערבי המיועד למועדוני האוהדים על רמותיהם (כסף, זהב, יהלום) ולשוכרי תאי הצפייה ויציע ה NES, דהיינו יציעי צפון-מזרח-מערב לאוהדים על מגוון סוגיהם (כללי, משפחות, קבוצה אורחת ועוד). כל היציעים מקורים מסביב עד קו המגרש, הנותנים לקהל ולשחקנים את האווירה המיוחדת של ה- BOWL כמקובל באצטדיונים המובילים בעולם. המושבים תוכננו בקרבה מרבית אפשרית לדשא, וכן הוקפד על אקוסטיקה איכותית לכריזה ולבידור. שני לוחות התוצאות הגדולים והאיכותיים (בן 72 מ"ר כל אחד), תשתיות תקשורת מתקדמות מערכת של 18 קיוסקים ואולמות קייטרינג במועדונים היוקרתיים (זהב, יהלום ותאיי צפייה).
שורת הצופים הראשונה ממוקמת 35 ס"מ מעל מפלס הדשא, דבר המאפשר זוויות ראיה ללא הפרעה. ביציע המערבי ספסלי השחקנים המחליפים נמצאים במפלס הדשא בתוך מגרעת ביציע, כך שאינם מהווים הפרעה לצופים.

נגישות לבעלי מוגבלויות
אצטדיון סמי עופר נגיש לכל מי שחפץ בחוויית צפייה או בהשתתפות באירועים המתרחשים בו. החל מהגעה נוחה, חנייה, מעלית ומדרכה ידידותית, מושב מתאים, קיוסק, שירותים וכל מקום אחר ברחבי האצטדיון שתורם לחוויה המיוחדת בו.
סידורי הנגישות כוללים את המרכיבים הבאים:
•  דרכים נגישות ממדרכה וממקומות חניה, אל הכניסות לאצטדיון, הכוללות צירי תנועה על מישורים ללא שיפועים ומעלית.
•  מקומות חניה נגישים.
•  מדרגות עם בתי אחיזה.
•  מעליות נגישות הכוללות בתי-אחיזה, לחיצים מישושיים ומובחנים בגוון, עם כתב ברייל. חיווי קולי לציון הגעת המעלית אל המזמין וזיהוי הקומה. מספר מישושי של הקומה מותקן על מזוזות הדלת.
•  סידורים לאנשים עם לקות ראיה הכוללים: סימן מוביל ממדרכה אל כניסה לבניין, סימני-אזהרה על גבי מדרגות, סימני-אזהרה על גבי דלתות וחזיתות כניסה שקופות שילוט בעיצוב מתאים.
•  סיוע אישי לאנשים עיוורים בהגעה אל המושבים שלהם.
•  קופות כרטיסים עם מערכת עזר לשמיעה, קופה ראשית כוללת גם דלפק נגיש.
•  מקומות ישיבה עבור צופים המתניידים בכיסאות גלגלים.
•  בתי-שימוש נגישים.
•  דלפקי מזנון נגישים.
•  שילוט מידע והכוונה.

בעלי האצטדיון – עיריית חיפה  
ניהול האצטדיון - קרית הספורט והבילוי חיפה בע"מ, מנכ"ל - אילן פוקס

עמותה לתיירות